Ilustrowany Kuryer Codzienny z 31 sierpnia

Pobierz PDF

Opis

"Nie chcę sobą zaprzątać policji"
Niezwykła skrucha złodzieja

Przed trzema miesiącami dokonano kradzieży u p. Tylczewskiej (osiedle Targówek). Łupem złodzieja padła garderoba, futro, platery i różne cenniejsze przedmioty o wartości 950 zł.
Policja wszczęła dochodzenie i ustaliła, że sprawcą kradzieży jest złodziej mieszkaniowy, Gustaw Suska, nigdzie nie meldowany. Poszukiwany przez policję Suska ukrywał się na peryferiach miasta.
W ub. poniedziałek poszukiwany Suska sam się zgłosił do policji i oświadczył, że w czasach, gdy organa bezpieczeństwa mają przed sobą poważne zadania, nie chce swoją osobą utrudniać akcji policji i dobrowolnie oddaje się w ręce władz i prosi o wymierzenie kary. Pragnie on zerwać z przestępczą działalnością.

Maski po 2.30 zł

Z powodu wysokiej ceny maski przeciwgazowe C-2 niedostępne są dla wielkiej liczby mieszkańców Warszawy. Apteki będą zatem w najbliższych dniach sprzedawać w nieograniczonej ilości zastępcze maski z okularami w cenie 4.50 zł za sztukę. Poza tym w dalszym ciągu będą sprzedawane maseczki prowizoryczne bez okularów w cenie 2.30 zł za sztukę.

Licencja / źródło

Ilustrowany Kuryer Codzienny, 1939, nr 240, 31 sierpnia

Plik podchodzi z e-kartki z dnia 31.08.1939